• 19
    Kwiecień 2024
  • 03:10 CEST
  • Plan pobytu (0)
  • Lubię to
Miejsca Przyjazne Rowerzystom: zmiana trybu naboru na ciągły (całoroczny)!
0 głosy

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w dniu 03 listopada 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.

W związku z zainteresowaniem przez różne podmioty prowadzące działalność w tym także sezonową zmieniony został tryb naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim z czasowego (01.01-29.04.2022) na nabór ciągły (całoroczny).

Powyższa zmiana nie powoduje konieczności zmiany Regulaminu systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim, a spowoduje możliwość szerszego dotarcia do potencjalnych odbiorców, których obiekty działają sezonowo. Zgodnie z Rozdziałem VI Regulaminu systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim „Formularze zgłoszeniowe” przyjmowane są w ramach naborów w terminach określonych w informacji opublikowanej na stronie internetowej dedykowanej MPR oraz stronach internetowych: pomorzezachodnie.travel, www.rowery.wzp.pl, www.turystyka.wzp.pl”.
 
Regulamin, formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem:  mpr.wzp.pl
 
Skany podpisanego formularza zgłoszeniowego należy przesłać na adres mailowy: mpr@wzp.pl
 
Do udziału w systemie może zgłosić się każdy obiekt działający legalnie, który zaakceptuje Regulamin i spełnieni wymienione w nim wymagania.
 
Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w systemie bez żadnych konsekwencji finansowych.
 
Przed przyznaniem certyfikatu Twoje zgłoszenie do Systemu zostanie zweryfikowane pod kątem zgodności ze zgłoszeniem i spełnieniem warunków. Podobna weryfikacja będzie prowadzona raz na dwa lata.
 
Kto może zostać MPR?
 
Obiekty ubiegające się o rekomendacje Miejsca Przyjaznego Rowerzystom muszą być zlokalizowane (prowadzić działalność) na obszarze województwa zachodniopomorskiego.
 
W regulaminie Systemu Rekomendacji MPR wyszczególnionych zostało 5 kategorii obiektów:

  • obiekty noclegowe,
  • obiekty gastronomiczne,
  • atrakcje turystyczne,
  • punkty informacji turystycznej,
  • pozostałe obiekty handlowe i usługowe.

Czym jest System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR)?

Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci - to są podstawowe założenia Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. System Pomorza Zachodniego działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Małopolska, Green Velo) oraz w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).
 
Dlaczego warto posiadać certyfikat MPR?
 
Zyskasz dodatkowych klientów i przewagę konkurencyjną poprzez promocje na stronie internetowej poświęconej turystyce w województwie zachodniopomorskim, promocje w social mediach, obecność na mapach rowerowych, publikacjach i innych materiałach promocyjnych na temat Tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Certyfikat będziesz mógł tez wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce.
 
Ponadto otwarcie i nastawienie się na rowerzystów po prostu się opłaca. W całej Europie właśnie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów sektor „cycle industry” w UE to 655 tys. miejsc pracy, a roczne przychody z turystyki rowerowej to aż 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii wynoszą 53-70 euro.

Kryteria jakie mają spełnić obiekty poszczególnych kategorii:

  • bezpieczne i nieodpłatne przechowywanie rowerów wraz z bagażem w trakcie pobytu,
  • nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów. W zestawie narzędzi, oprócz standardowych kluczy płaskich, krzyżakowych i typu "imbus" oraz śrubokrętów krzyżakowych i płaskich, obowiązkowo musi znajdować się serwisowa pompka podłogowa, która umożliwi napompowanie różnych typów kół, rozkuwacz do łańcucha, łyżki do zdejmowania/zakładania opon i zestaw łatek naprawczych z klejem.
  • umożliwienie przewozu przyczepki rowerowej oraz niestandardowego roweru,
  • posiadanie w widocznym miejscu aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub oferowanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaży przez obiekt części zamiennych do rowerów. Informacja umieszczona w obiekcie w widocznym miejscu musi zawierać dokładny adres, nr telefonu oraz godziny otwarcia wymienionych serwisów/sklepów rowerowych w obiekcie.
  • możliwość skorzystania przez minimum 4 turystów z noclegu na 1 dobę. Obiekt noclegowy, dysponujący minimum 4 miejscami noclegowymi, deklaruje gotowość przyjmowania turystów na jedną dobę hotelową.

Informacja dot. MPR WZP:
- pytania prosimy kierować na adres e-mail: mpr@wzp.pl
 
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego:
Wydział Współpracy Terytorialnej i Turystyki

tel. 91/44 67 153, 91/44 67 123
 
Biuro ds. komunikacji rowerowej
tel. 91/44 19 211 – Pełnomocnik Marszałka ds. komunikacji rowerowej
 
https://www.facebook.com/PomZachodnieRowerem

Regulamin na stronie
https://turystyka.wzp.pl/system-rekomendacji-miejsc-przyjaznych-rowerzystom/miejsca-przyjazne-rowerzystom-zmiana-trybu-naboru-na-ciagly-caloroczny

Źródło: https://turystyka.wzp.pl/system-rekomendacji-miejsc-przyjaznych...

Więcej w temacie: Aktualności
Media
KOMENTARZE
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Rowerem przez Pomorze Zachodnie
Photo 1
1
Na zdjęciu:

Grupa elementów
Photo 1
1
Na zdjęciu:

Grupa elementów
Photo 1
1
Na zdjęciu:

Grupa elementów
Photo 1
1
Na zdjęciu:

Grupa elementów