Pałac i park w Bukówku położone są w odległości ok 1 km od wsi. Bukówko znajduje się w odległości 10 km na północ od Tychowa, przy drodze Tychowo-Koszalin.
Pałac i park dworski są częścią dawnego zespołu parkowo-pałacowego. Pałac został wybudowany w 1873 r. na zlecenie rodziny von Heydebreck, którzy prawdopodobnie zostali jego właścicielami aż do 1945 r. Jest to budowla klasycystyczna, zbudowana na planie prostokąta. Piękna elewacja frontowa ozdobiona ryzalitem. Elewacja ogrodowa posiada także ryzalit oraz werandę. Elewacje są bogato zdobione gzymsem, płycinowym fryzem, pseudo ryzalitami i pilastrami. Pałac ma dwie kondygnacje, jest w całości podpiwniczony, zwieńczony dachem czterospadowym. Okna pałacu są prostokątne, zamknięte pełnym łukiem. Do pałacu prowadzi piękny łukowy podjazd. Do folwarku prowadzi droga dojazdowa wyłożona trylinką otoczona szpalerem dębów. Całkowita kubatura pałacu wynosi 2660 m3, natomiast jego powierzchnia użytkowa 930 m2. Zabudowania gospodarcze usytuowane w otoczeniu pałacu nie mają określonego stylu.
Po II wojnie światowej w pałacu rezydowały wojska radzieckie. Następnie w majątku utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne. Później budynek przeszedł gruntowny remont i został przeznaczony na potrzeby szkoły podstawowej. W 2000 r. pałac przeszedł w ręce prywatne. Obecnie w pałacu mieszkają jego właściciele, którzy urządzili w tym miejscu agroturystykę. Odbywają się tu liczne imprezy, tj. wesela, spotkania klasowe, zjazdy integracyjne. Na gości czekają pokoje 1, 2, 3 osobowe z pełnym lub częściowym wyżywieniem. Do dyspozycji jest sauna, rowery, miejsce na ognisko, grill oraz możliwość skorzystania z wędzarni. Wędkarze znajdą tu idealne miejsce do wędkowania, ponieważ w pobliskiej Chotli występują pstrągi i trocie. Wokół pałacu rozciąga się duży park o powierzchni 12,5 ha. Park pochodzi z I połowy XIX w. Jest to park krajobrazowy posiadający cechy naturalistyczne oraz romantyczne zakątki takie jak staw z wyspą. Park płynnie przechodzi w las. W otoczeniu pałacu znajdują się 3 okazy dębów o cechach pomnikowych (o obwodach 450, 490, 560 cm). Pałac można zwiedzić, po uprzednim umówieniu się z jego właścicielami. Pałac dostępny jest dla osób niepełnosprawnych. Do pałacu prowadzi szeroki podjazd, a przy wejściu nie ma schodów. Jednak dostępny jest tylko parter.
Warto zobaczyć